Uhuvvet ve İhlas Dersi Okuma Buluşması
A- A A+

Uhuvvet ve İhlas Dersi Okuma Buluşması

Bediüzzaman Said Nursi hazretlerinin talebesi ve vekili Hüsnü Bayramoğlu ağabeyin tertip ettiği her ayın ilk pazar günü gerçekleştirilen “İhlas ve Uhuvvet” dersine İstanbul başta olmak üzere Türkiye'nin bir çok ilinden ve hariç memleketlerden gelen Nur Talebelerinin katılımıyla Esenyurt Medresesinde muhteşem bir buluşma gerçekleşti.Her ay katılımın artarak devam ettiği 4 katlı medresenin salonu ve diğer odaları dolup taşarken merdivenlerde dahi yer bulamayanların bahçede derse iştirak etmeleri Nur talebelerinin bu derse ne derece ehemmiyet verdiklerini lisan-i halleri ile dahi gösteriyordu.Üstadımızın Kastamonu Lahikasında beyan ettiği;

Aziz kardeşlerim ve sıddık arkadaşlarım;  Var olunuz, bahtiyar olunuz.
Sizin pek ciddi sa’y ü gayretiniz hem burada, hem başka yerlerde şevk ve gayreti uyandırıyor. 
Cenab-ı Hakka hadsiz şükür olsun ki, gittikçe Risale-i Nur’un fütuhatı ziyadeleşiyor. Ehl-i iman yaralarını hissedip ilaçlarını ondan buluyorlar.


Hakikatını yaşayan Nur Talebeleri bu buluşmanın Uhuvvet ve tesanüde çok büyük katkı sağladığını, eski dostlarla bir araya gelmenin, özellikle de Said Nursi hazretlerinin talebesi Hüsnü ağabeyle birlikte Risale okumalarının kuvve-i maneviyelerine çok büyük katkı sağladığını, dersin ardında çok büyük şevk ve huzur ile hizmetlerine devam ettiklerini ifade ettiler.

Hüsnü ağabey dersin ardından, derse iştirak eden Nur Talebeleri ile tek tek ilgilendi, hatırlarını sordu, onların hizmetlerinde muvaffakiyetleri için dualar etti.

Öğlen namazının ardından muhabbetle yenilen yemeğin ardından hasretle kucaklaşan Nur Talebeleri ahiret kardeşliğinin çok güzel numunelerini sergilediler. Ve insanların imanlarına hizmet etmek gayesiyle birbirlerine dualar ederek medreselerine dönüş yaptılar.