Sözler Neşriyattan Nurlu Haberler
A- A A+

Sözler Neşriyattan Nurlu Haberler

Esselamu aleyküm. Uluslararası Belarus XXVII. kitap fuarı Minsk’te Şubat’ın 5 ile 9’u arasında gerçekleştirildi.

Fuar öncesi Gomel ve İvya şehirlerini ziyaret ettik. Üniversite, müze, kütüphane ve cami ziyaretleri yapıldı ve Risale-i Nurun Rusça ve Belarusça tercümelerinden hediyeler verildi. Üniversitede Risale-i Nur'ları okuyan öğretim görevlileri Risaleler ile ilgili bir sınıf açmamız için ricada bulundular.

Yurtdışında okumak isteyen belarus öğrencileri de Türkiye'ye göndermek istiyorlar. Tarihiy camii bulunan çoğunluk tatar nüfuzu bulunan İvya ’da kütüphanede stand kurulup "Risale-i Nur'lar" tanıtıldı. 
   
Minsk’te XXVII. kitap fuarı çok bereketli geçti. Okuyuculara belarusça Küçük Sözler takdim edildi. Birçok yabancı ülkenin büyükelçilikleri ile beraber Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği de fuara katıldı. Neşriyatlardan Sözler neşriyatı sekizinci defa Risale-i Nurlar ile iştirak etti.   Muhtelif programları ihtiva eden bu kitap fuarında devlet erkanları, çok sayıda yazarlar, akademisyenler, üniversite ve lise talebeleri, farklı tabakadaki vatandaşlar ziyarete geldiler.

Risale-i Nurlar onların suallerine göre tanıtıldı, cevaplar verildi. Küçük kitaplar takdim edildi. Röportajlar verildi. Kaç senedir Risale-i Nurları bilen okuyan vatandaşlar aldıkları risaleleri devamlı mütalaa ettiklerini ve başka kitapları da istediklerini belirttiler. Üniversite örettim görevlileri eğitim projelerinde Risale-i Nurlerden istifade ettiklerini söylediler.
Elhamdulillah çok bereketli geçti. 
 
Kaynak : Risale Ajans