Ri­sa­le-i Nur’un Her Bir Ki­ta­bı Bir Said’tir
A- A A+

Ri­sa­le-i Nur’un Her Bir Ki­ta­bı Bir Said’tir

Mustafa Sungur Ağabey Anlatıyor: Risale-i ona Bir kitabı Bir Said'tir Nur'un
 
Birçok kardeşimiz, Üstad'ın vefatından Sonra bu hizmete girdi, Üstad'ımızı göremedi ... Peki acaba Üstad'ın ruhaniyetiyle şimdi Bir irtibat kurulabilir mi? Onunla görüşmeyenlerin Bir hissesi yok mu? Göster Bunun cevabı Emirdağ Lahikası-II kitabından şu mektupta, şöyle yazılmıştır:
 
Üstadımız der: Benimle görüşmek isteyen aziz kardeşlerime beyan ediyorum ki:
 
“İnsanlarla görüşmeye zaruret olmadıkça tahammülüm kalmadığından, hem şimdi tesemmümden, zafiyetten, ihtiyarlıktan ve hasta bulunmuş olmaktan dolayı fazla konuşamıyorum. Buna mukabil, kat’iyen size haber veriyorum ki, Risale-i Nur’un herbir kitabı bir Said’dir.

Siz hangi kitaba baksanız, benimle karşı karşıya görüşmekten on defa ziyade hem faidelenir, hem hakiki bir surette benimle görüşmüş olursunuz. Ben şuna karar vermiştim ki, Allah için benimle görüşmek isteyenleri, görüşmediklerine bedel, her sabah okuduklarıma, dualarıma dahil ediyorum ve etmekte devam edeceğim.”
 
Sungur Ağabey, "Hangi kitaba baksanız benimle Karşı Karşıya görüşmekten ilgili defa Ziyade hem faydalanır" cümlesi üstünde durdu. Ve şöyle dedi: Biz eskiden bunu Üstad'ın Kendisini perdelemek Için tevazu yaptigini zannederdik. Ama layık görüldü ki ayn-ı hakikat imiş ...