Hüsnü Ağabeyle Muhteşem Bir Bayramlaşma
A- A A+

Hüsnü Ağabeyle Muhteşem Bir Bayramlaşma

Bediüzzaman Said Nursi hazretlerinin talebesi ve vekili Hüsnü Bayramoğlu ağabeyin de hazır bulunduğu Hizmet Vakfının merkezi Seyran apartmanındaki bayramlaşma çok yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Bayram Namazının ardından saat 10:00 bir araya gelen Nur Talebeleri birlikte Cuma namazına kadar Risale-i Nurdan uhuvvet, tesanüd, sadakata dair yerleri okudu.
 
Öz kardeşten daha müşfik çok hakiki dostları ve mürşid gibi uhrevi kardeşleri gayet ucuz ve az masrafla görmek, ziyaret etmek ve onların hususi meziyetlerinden istifade etmek ve şeffaf şeylerde sirayet eden nur ve nurani gibi hasenelerinden, manevi yardımlarından, ferahlarından, tesellilerinden kuvvet almaya vesile olan bu buluşmanın sevinci herkesin yüzüne aksetmişti.

Hüsnü ağabey dersin ardından, bayramlaşmaya iştirak eden Nur Talebeleri ile tek tek bayramlaştı ve hatırlarını sordu, onların hizmetlerinde muvaffakiyetleri için dualar etti. Sanki Cennet buluşmasını andıran bu bayramlaşmanın ardından Cuma Namazı kılmak için Seyran'dan ayrıldılar.Bize de Osman Yüksel Serdengeçti'nin şu sözlerini hatırlattı bu manzara..

SAİD NUR VE TALEBELERİ

Bahtiyar bir ihtiyar var. Etrafı, sekiz yaşından seksen yaşına kadar bütün nesiller tarafından sarılmış. Yaşlar ayrı, başlar ayrı, işler ayrı... Fakat bu ayrılıkta gayrılık yok.

Hepsi birşeye inanmış: Allah’a. Alemlerin Rabbi olan Allah’a... Onun ulu Peygamberine... Onun büyük kitabına... Kur’an henüz yeni nazil olmuş gibi, herkes aradığını bulmuş gibi bir hal var onlarda.

Said Nur ve talebelerini seyrederken, insan kendini adeta Asr-ı Saadette hissediyor. Yüzleri nur, içleri nur, dışları nur... Hepsi huzur içindeler. Temiz, ulvi, sonsuz birşeye bağlanmak; her yerde hazır, nazır olana, Alemlerin Yaratıcısına bağlanmak, o yolda yürümek, o yolun kara sevdalısı olmak...
Evet, ne büyük saadet!
 


Kaynak : Risale Ajans