Hüsnü Ağabey'in Katılımıyla Güzel Bir Uhuvvet Buluşması
A- A A+

Hüsnü Ağabey'in Katılımıyla Güzel Bir Uhuvvet Buluşması

Aziz kardeşlerim;
Evvel ahir tavsiyemiz,tesanüdünüzü muhafaza;
Enaniyet, benlik, rekabetten tahaffuz ve itidal-i dem ve ihtiyattır.
Said Nursi


Bediüzzaman Said Nursi hazretlerinin talebesi ve vekili Hüsnü Bayramoğlu ağabeyin de katılımıyla iki yıldan beri her ayın ilk pazar günü Esenyurt medresesinde düzenlenen kahvaltı programlı ihlas ve uhuvvet dersi Mart ayında da çok yoğun bir katılımla gerçekleşti. 
 
Hüsnü Ağabey, “Ülkemizin zor bir dönemden geçtiğini ve Müslümanların birlik ve beraberliğinin her zamankinden daha önemli olduğunu” vurguladı. “Risale-i Nur derslerinin bu milletin ve alem-i İslam’ın saadeti için çalıştığını ve çok ehemmiyetli olduğunu” ifade etti.. Bu giriş konuşmasından sonra dağıtılan İhlas risalesi dersinin okunmasına geçildi.

Dersin ardından Hüsnü Ağabey, Prof.Dr. Ahmet Akgündüz hocaya Avrupa’daki İslami hizmetleri ve müjdeleri anlatmasını istedi. Prof.Dr. Ahmed Akgündüz İslamiyet’in Avrupa’da hızla yayıldığını yaşanan bazı örneklerle anlattı.

Akgündüz, Risale-i Nur’dan, Hıristiyanlığın nihayetinde İslam’a tabi ve dahil olacağını okuyarak izah etti. Akgündüz Risale-i Nur eserlerinin İslam aleminin ümidi olduğunu ve İslam’ın tekrar yükselerek Dünya’ya hakim olacağını Kur’an’dan gösterdiği manevi işaretlerle anlattı.

Türkiye’nin alem-i İslam’ın lideri olduğunu ifade eden Akgündüz, memleketimizin başarısı ve Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki İslam aleminin tekrar ayağa kalması için dua ettiklerini ifade etti. Hüsnü abi, Akdündüz hocamızdan Üstadımıza iftira atan müfterilere Risale-i Nur eserlerini kaynak alarak hazırladığı cevabı okumasını istedi ve bu yazı okundu.

Okunan derslerin ardından, Diyarbakır ulu camii eski imamı Hafız Ali hocamızın okuduğu aşr-i şerif Müslümanlara, devletimize, milletimize, askerimize polisimize ve şehitlerimize yaptığı güzel bir dua ile sona erdi.Medresenin büyük salonunda iğne atsan yere düşmeyecek bir kalabalık olunca, 4 katlı binanın bütün odalarında, hatta merdivenlerinde ve koridorlarından derse iştirak etmek zorunda kaldılar. Ama kimse halinden şikayetçi değil, çok büyük muhabbete vesile olan dersin feyzi herkesi sarmış çok huzurlu bir ortam var elhamdülillah...

Öğlen namazının beraber eda edilmesinden sonra yenen öğlen yemeğinin ardından, herkes birbiri ile kucaklaşarak bulunmuş oldukları il ve ilçelerdeki hizmetlerden bilgiler paylaştılar.
 
Bu her ay düzenlenen dersin çok faydalı olduğunu, tesanüde, uhuvvete muhabbete çok büyük katkı sağladığını, eski dostlarla bir araya gelmenin, özellikle de Said Nursi hazretlerinin talebesi Hüsnü ağabeyle birlikte Risale okumalarının kuvve-i maneviyelerine çok büyük katkı sağladığını, dersin ardında çok büyük şevk ve huzur ile hizmetlerine devam ettiklerini ifade ettiler.
 
Hüsnü Bayramoğlu ağabey dersin ardından, derse iştirak eden Nur Talebeleri ile tek tek ilgilendi, hatırlarını sordu, onların hizmetlerinde muvaffakiyetleri için dualar etti. Dersin bitmesinin ardından medresenin salon kapısında durarak sohbete gelen Nur Talebesi kardeşleri ile tek tek tokalaştı..Dünya gözü ile görülmeye değer bir Cennet manzarasıydı.Elhamdülillah...
Kaynak : Risale Ajans