Hüsnü Ağabey'in Güney Amerika Ziyaretinden Müjdeli Haber
A- A A+

Hüsnü Ağabey'in Güney Amerika Ziyaretinden Müjdeli Haber

Bediüzzaman Said Nursi hazretlerinin vekili ve talebesi Hüsnü Bayramoğlu ağabeye Güney Amerika ziyaretlerinde eşlik eden Mahmut İşgören abi ve Taha kardeşimizden müjdeli bir mektup...

Perudayız buradaki medresede tamamen buranın halkı olup Müslüman olmuş nur talebeleri kalıyorlar. 5 vakit namazlarını kendileri kılıp namaz tesbihatlarını beraberce yapıp, ardından Risale-i Nur dersini hep beraberce okuyorlar. 
 
Peru halkında Risale-i Nura karşı çok ciddi bir alaka var. Hatta 8 saaat otobüs yolculukla gelinebilinen yerden Risale-i Nurla Müslüman olmuş bir genç Hüsnü abinin geldiğini duyunca daha müslüman olmamış arkadaşını da beraberinde getiriyor. 
 
Ve elhamdulillah Mouses isminde olan arkadaşı bugün medresemizde kelime i şehadeti getirip Müslüman oldu ve Musa ismini aldı. Buna benzer hidayet hadiseleri Perunun bir çok yerinde hızla devam ediyor. 

Kitap fuarında Risale-i Nur'u tanıyıp Müslüman olan iki gencin anne ve babaları da evlatlarının hayatlarından etkilenip Müslüman olmaya karar verdiler ve Hüsnü abinin hüsnü şehadetiyle kelime i şehadeti getirip müslüman oldular. Anneleri tesettüre girip Cemile ismini alırken babaları Hüsnü Bayram ismini aldı. 

Bunlar Latin diyarındaki seyahatimizin sadece bir günlük meyveleriydi. Her geçtiğimiz yerde yani seyahatimizin başladığı Arjantinde ardından okuma programımızın olduğu Şili'de, Ekvator'da,Peru'da ve bir çok Latin ülkelerinde hidayet nurları Kur'an nuru olan Risale-i Nurla Hüsnü abimizin duasıyla ve eliyle hidayet hadiseleri yaşanıyor.
 
Risale-i Nurda geçen ya rabbi imana ve kurama hizmet için insanların kalblerini risale i nura musahhar eyle duasının her yerde olduğu gibi Peru'da da kabul olduğunu ve insanların kalblerinin hızla Risale-i Nura Kuran nuruna ısınıp günden güne İslamiyete girdikleri her yerde müşahede ediliyor.

Rabbim bize İslamiyete uygun yaşamayı ve yaşatmayı nasip etsin. Amin 
Kaynak : Risale Ajans