Hüsnü Ağabey ve Uhuvvet Dersi
A- A A+

Hüsnü Ağabey ve Uhuvvet Dersi

Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin talebesi ve mutlak vekili Hüsnü Bayramoğlu Ağabeyin her ay tertip ettiği aylık ihlas uhuvvet dersi geçtiğimiz Pazar günü Esenyurt Medresesinde çok kalabalık bir katılımla icra edildi.

Programa yurt içi ve yurt dışından binlerce Nur talebesi iştirak etti.

Dünyanın bir çok ülkesinden gelen heyetler ve Anadolunun dört bir yanından gelen dostların kaynaşması, kucaklaşması görülmeye değer bir nur iklimini andırıyordu. Esenyurt Medresesi Nurun manevi fütuhat bayramına bir kez daha şahitlik ediyordu.

Okunan uhuvvet ve ihlas derslerinden sonra lahika dersleri ile devam edilen birliktelik yakın zamanda dar-ı bekaya irtihal eden nur talebeleri ve şehidlerimiz için okunan hatm-i şeriflerin duasından sonra kılınan öğle namazı ve misafirlere yemek ikramıyla nihayet buldu.
 
Hüsnü Ağabey üzerinde sıklıkla durduğu sadakat, kanaat ve sebat hususunda yine lahikalardan dersler okudu ve bu defa tesanüd bahisleri ve bilhassa Risale-i Nur’un şahs-ı manevisine dahil olmanın lüzum ve kıymetinden bahseden yerleri nazarlara sundu.
 
Bütün cemaatle tek tek musafahalaşan Hüsnü Ağabey “Hepimizi bu kudsi hizmette son nefesimize kadar sadakatla istihdam etmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyoruz” duasıyla hatime verdi.
Kaynak : Nurdan Haber