Hüsnü Ağabey ile İhlas ve Uhuvvet Dersi
A- A A+

Hüsnü Ağabey ile İhlas ve Uhuvvet Dersi

Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin talebesi ve mutlak vekili Hüsnü Bayramoğlu Ağabeyin her ay tertip ettiği aylık ihlas ve uhuvvet dersi 2 Şubat Pazar günü Esenyurt Medresesinde çok kalabalık bir katılımla gerçekleşti. Programa yurt içi ve yurt dışından binlerce Nur talebesi iştirak etti.

Öyle büyük bir katılım oldu ki Esenyurt medresesinin salonuna sığmak mümkün olmadığı için katılımcılar 4 katlı medresenin diğer odalarında ve merdivenlerinde dersi dinlemek zorunda kaldı. Esenyurt medresesinin her yerine hopörler yerleştiridiği için dershanenin her yerinde ders çok büyük dikkat ve iştiyakla takip edildi.
 
Dünyanın bir çok ülkesinden gelen aynı davaya gönül vermiş Nur talebeleri ve Anadolunun dört bir yanından gelen dostların kaynaşması, kucaklaşması muhabetleri görülmeye değer Cennet manzaraları oluşturdu. Esenyurt Medresesi Nurun manevi fütuhat bayramına bir kez daha şahitlik etti.
 


Ders iki bölüm şeklinde gerçekleşti.Saat 10:30 başlayan ders uhuvvet ve ihlas ve Risale-i Nurun muhtelif yerlerin okunması ile devam etti. Birinci dersin ardından meyve ikramından yapıldı.

İkinci ders Mehmet Rıza Derindağ kardeşin Filipinlerdeki Risale-i Nur’un hizmetlerindeki gelişmeleri bahsetmesi ile başladı. Ardından Hüsnü Ağabey Muazzez üstadımızın vefatından önceki Emirdağ Lahikasında bulunan son dersini okudu.Dersin sonuna doğru sadakat ve kanaat ve Nur Talebeliğinin vasıflarını ihtiva eden mektupların okunmasının ardından ders hitame erdi. Topluca kılınan Öğle Namazının ardından yemek ikram edildi.

Hüsnü ağabey Risale-i Nurun Dünya vüsatindeki fütuhatını işitince Üstad Hazretlerinin 80 yıl öncesinden işaret ettiği “Hadsiz şükür ve hamd ü sena olsun ki Risaletü'n-Nur gittikçe parlak, harikane fütuhat-ı imaniye yapar. Kendi kendine inşaallah her görenin kalbinde yerleşir, muannidleri susturur.” (Kastamonu Lahikası/20) kısmını hatırlattı. Biz sadakatla kanaatla vazifemizi yapacağız üstadın müjdelerini göreceğiz ve görmeyede başladık elhamdülillah dedi.
 
Bütün cemaatle tek tek musafahalaşan Hüsnü Ağabey “Hepimizi bu kudsi hizmette son nefesimize kadar sadakatla istihdam etmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyoruz” duasıyla hatime verdi.

Sohbet NurSöz youtube kanalından da canlı olarak yayınlandı.
Kaynak : Risale Ajans