EsenYurt Medresesinde Muhteşem Bir Buluşma
A- A A+

EsenYurt Medresesinde Muhteşem Bir Buluşma

İstanbul Esenyurt medresesinde, Said Nursi hazretlerinin talebesi ve vekili Hüsnü ağabey ve Türkiye'nin bir çok ilinden derse gelen Nur Talebelerinin de katılımıyla muhteşem bir buluşma gerçekleşti.

O kadar büyük bir katılım oldu ki, salonda yer kalmayınca, merdivenler dahil bütün odalar doldu taştı.Öğlen namazına kadar Risale-i Nurdan uhuvvet, tesanüd, sadakata dair yerler okundu.

Ve bu dersten de net bir şekilde anlaşıldığı gibi;

Nur talebeleri, tek birşeyi gaye edinmiştir: "İmanlarını kurtarmak niyetiyle Risale-i Nur'u okumak ve rıza-yı İlahi için iman ve İslamiyete Risale-i Nur'la hizmet etmek." Bu gayelerinde muvaffak olmak için, herşeylerini bu hizmete hizmetkar yapmışlardır.

 
Hüsnü ağabey ders arasında Nur Talebelerinin mevcut hükümete ne suretle destek verdiğini, Üstadın hayatından örneklerle izah etti. "Biz siyaset yapmıyoruz, üstadımızın Risale-i Nurda izah ettiği ve bilfiil amel ettiği, zamanındaki hükümetlere karşı duruşu neyse, biz de aynen onu tatbik ediyoruz." şeklinde genişçe ifadelerde bulundu.
 
Hüsnü ağabey her zaman olduğu gibi yine şefkat ve muhabbetle dersin ardından, derse iştirak eden Nur Talebeleri ile tek tek ilgilendi, hatırlarını sordu, onların hizmetlerinde muvaffakiyetleri için dualar etti. 

Öğlen namazının beraberce eda edilmesinden sonra, hasretle kucaklaşan Nur Talebeleri ahiret kardeşliğinin çok güzel numunelerini sergilediler. Ve insanların imanlarına hizmet etmek gayesiyle birbirlerine dualar ederek medreselerine dönüş yaptılar.

Kaynak : Risale Ajans