Cumhurbaşkanından Hüsnü Ağabeye Geçmiş Olsun Telefonu
A- A A+

Cumhurbaşkanından Hüsnü Ağabeye Geçmiş Olsun Telefonu

Geçtiğimiz günlerde, Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin talebesi ve hizmetkarı Hüsnü Bayramoğlu Ağabey’in, Nur Cemaatlerinin müşterek istişaresi neticesinde neşretmiş olduğu ve Cumhurbaşkanımızın intihap ettiği adayların neden desteklenmesi gerektiğine dair açıklamaların bulunduğu yazı üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hastanede gribal rahatsızlıktan dolayı tedavi görmekte olan Hüsnü ağabeyi telefonla aradı. Hüsnü ağabeye geçmiş olsun dileklerini ileterek yayınlanmış olan bu yazıdan duyduğu memnuniyeti ifade ederek;
 

“Hüsnü Ağabey, Rabbim acil şifa ihsan eylesin yayınlamış olduğunuz mühim mektubu dua mahiyetinde Cenab-ı Hak kabul etsin. Kardeşlerimizin dualarını bekliyorum.” dedi.
 

Bunun üzerine Hüsnü Ağabey Cumhurbaşkanımıza;
 

"Bütün Nur cemaatinin kendisiyle beraber olduklarını ve dua ettiklerini ifade etti.
 

Hüsnü Ağabeyin neşretmiş olduğu yazıda, Türkiyenin bulunmuş olduğu konumu ve Cumhurbaşkanımıza karşı yapılan menfi propagandalara şu şekilde dikkat çekmişti;
 

Alem-i İslam’ın son kalesi ve ümmet-i Muhammed’in ümidi olan Anadolu’da, vatan ve millet ve bu vatandaki hükümet aleyhine müthiş planlar, asayiş ve nizamın tahrib edilmesi için perde altında çalışmalar var.
 
Ehl-i dalalet ve ehl-i nifak topyekün Reis-i Cumhurumuzun şahsına muhalefetle vatan ve milletin birlik ve beraberliğini hedef almış.Bütün imkanlarıyla, parti, cemiyet ve basın yoluyla aleyhte neşriyat yapmaya gayret gösteriyorlar.
 
Bu nazik zamanda Nur talebelerinin müteyakkız olmalarını ve Üstadımızın daima tazelenen, günümüze de hitabeden lahikaları ve bilhassa Emirdağ Lahikasındaki mektupları okumalarını ve hususan son dersinin çok okunmasını tavsiye ediyoruz.
 
Uyanık olalım!
 
İşte şu beş on senedeki hadiseler de gösteriyor ki münafıklar boş durmuyorlar. Bu vatandaki asayişin ve emniyetin tahribi için hükumet aleyhinde habbeyi kubbe yaparak, iftiralarla memleketimize zarar vermeye çalışıyorlar.Biz Nur talebeleri Reis-i Cumhurumuzun yanında olup tam desteklemeyi bir vazife biliyoruz.

 

Yazının tamamını bu linkten okuyabilirsiniz;TIKLAYIN

Kaynak : Risale Ajans