Cumhurbaşkanımız Hüsnü Ağabey ile Bayramlaştı
A- A A+

Cumhurbaşkanımız Hüsnü Ağabey ile Bayramlaştı

Bediüzzaman Said Nursi hazretlerinin talebesi ve vekili Hüsnü Bayramoğlu ağabey Kurban bayramında Kurbanını kesmek ve İman ve İslama hizmet eden kardeşleri ile birlikte bayramı geçirmek için Risale-i Nurun telifi ve neşrinde büyük ehemmiyete sahip, Üstadımızında "Maaliftihar, her cihetle Ispartalıyım. Isparta, taşıyla toprağıyla benim nazarımda mübarektir, benim vatanımdır. Ve herbiri yüze mukabil, yüzer ve binler hakiki kardeşlerimin meskat-ı re'sleridir." buyurduğu Ispartaya teşrif etti.


Hüsnü Ağabey'in Isparta'ya teşrif etmesi çok büyük şevke ve muhabbete vesile oldu.
 
Hüsnü ağabey Isparta'daki kardeşleriyle birlikte Bayram Namazını eda ettikten sonra, Risale-i Nurdan bazı bölümler  okundu. Dersinde verdiği manevi huzurla Hüsnü ağabey herkesle bayramlaşıp hatırlarını sordu dualar etti.


 
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan beyefendi Hüsnü ağabey ile telefonla bayramlaştı ve Hüsnü abi nezdinde tüm Risale-i Nur talebelerinin ve Isparta halkının bayramını tebrik etmesi çok büyük bir memnuniyetle karşılandı. Hüsnü ağabeyde Cumhurbaşkanımıza dualar ederek bayramını tebrik etti.

 
Hüsnü ağabeyi görmek ve duasını almak isteyen binlerce kardeşimizin yanı sıra Isparta milletvekilleri TBMM Başkan Vekili Sayın Süreyya Sadi Bilgiç, Sayın Recep Özel ve Sayın Mehmet Uğur Gökgöz ve Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen Hüsnü ağabeyi ziyaret edip bayramlaştılar.

Hüsnü ağabey Isparta’da ömrünü insanlığın ebedi Saadet’ine hizmet etmeye adamış fedakar vakıf kardeşlerimizle de bir araya geldi. Hüsnü ağabey, vakıf kardeş ve ağabeylerimizle birlikte, üstadımızın sadakat ve hizmet düsturlarını ihtiva eden lahikalardan okumalar yaptı. 
 
 
Hüsnü ağabeyin Isparta ziyareti uhuvvet ve tesanüde vesile oldu. Ve bize muhterem üstadımızın tesanüdün önemine dair şu sözlerini hatırlattı.
 

“Sizin tesanüdünüze benim ziyade ehemmiyet verdiğimin sebebi yalnız bize ve Risale-i Nur'a menfaati için değil, belki tahkiki imanın dairesinde olmayan ve nokta-i istinada ve sarsılmayan bir cemaatin kat'i buldukları bir hakikata dayanmağa pek çok muhtaç bulunan avam-ı ehl-i iman için dalalet cereyanlarına karşı yılmaz, çekilmez, bozulmaz, aldatmaz bir merci', bir mürşid, bir hüccet olmak cihetiyle sizin kuvvetli tesanüdünüzü gören kanaat eder ki;
Bir hakikat var, hiçbir şeye feda edilmez, ehl-i dalalete başını eğmez, mağlub olmaz diye kuvve-i maneviyesi ve imanı kuvvet bulur, ehl-i dünyaya ve sefahete iltihaktan kurtulur. “
 

Kaynak : Risale Ajans