Bosna Hersekli Bakan Hüsnü Ağabeyi Ziyaret Etti
A- A A+

Bosna Hersekli Bakan Hüsnü Ağabeyi Ziyaret Etti

Bosna Hersek Savunma Bakanı (eski genelkurmay başkanı) Hüsnü Ağabey’i ziyaret etti. Çok samimi ve sıcak bir ortamda geçen görüşmede önce Risale’i Nur’dan bazı mektuplar okundu. Daha sonra Bosna Savunma Bakanı kendi hissiyatlarını şu cümlelerle aktardı:
 
– "Burada çok güzel bir ortam var. Ben Türkçe anlamıyorum fakat Bediüzzaman’ın eserleri ruhumda manevi bir tesir bırakıyor. Ben risale’i nurları çok okuyamadım fakat okuduğum kadarı beni çok tesir altına aldı. Burada gördüğüm kadarıyla Türkiye İslamı korumak için elinden geleni yapıyor." dedi.
 
Ayrıca Bosna savunma bakanı Bediüzzaman’ın çok büyük bir alim olduğunu ve önceden gıyaben tanıdığı onun talebesi olan Hüsnü ağabey ile tanışmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Hüsnü ağabey:
 
– "Biz de buradaki bütün kardeşlerimiz namına size hoş geldiniz diyoruz. Bosna Hersek bizim en yakın dostumuz, kardeşimiz ve Türkiye’nin çok yakından ilgilendiği ülkelerden biridir. Biz hadiseleri takip ediyoruz ve Bosna Hersek ile beraberiz inşallah. Memleketinizin muhafazası ve İslamiyetin inkişafı için dua ediyoruz. Bosna Hersek e çok selam gönderiyoruz." dedi.
 
Daha sonra Bosna savaşı sırasında İslamiyet için canla başla mücadele ettiğini söyleyen Bosna Savunma Bakanı Hüsnü Ağabeyden dua istedi.
 
Hüsnü ağabey: Allah sizi muhafaza eylesin hizmetlerinizi daim etsin inşallah. Dua edeceğiz birbirimize inşallah. dedi.
Bakan Bey de “Sizleri Bosna Hersek’te misafir etmek bizim için şereftir, sizi davet ediyorum. Lütfen ecdadınızın diyarlarına gelin.” diyerek Ağabey’i Bosna’ya davet ettiler.
 
Risale-i Nur kitaplarından da satın alan Bakan daha sonra dersten ayrıldı.
Kaynak : Nurdan Haber