İhsan Şenocak 'Televizyon Çocuklarda Ahlak Bırakmıyor'
A- A A+

İhsan Şenocak 'Televizyon Çocuklarda Ahlak Bırakmıyor'

"Peygamber Efendimizin (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) İstediği Bir Gençlik" konulu konferans düzenlendi. Konferansa konuşmacı olarak katılan Doktor İhsan Şenocak, Resulullah'ın etrafında yetişen örnek kadınlara vurgu yapan Şenocak, televizyonun kız ve erkek çocuklarda iffet ve ahlak bırakmadığına dikkat çekti.

Televizyon kız ve erkek çocuklarda iffet ve ahlak bırakmıyor

Cahiliyede kızların diri diri toprağa gömüldüklerini, fakat bu çağda ise kızların diri diri televizyonlara gömüldüklerini belirten Şenocak, "Aldatılan birilerinin eğlence vasıtaları yapılan o kız çocuklarını hakkıyla İslam'ı yaşayan o kadınlar kurtaracak. 'Onları Selahaddinlerin, Ulubatlı Hasanların anneleri yapacak.' diyecekler.

Efendimizin (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) özlediği bir gençlik olabilmek için O'nun öğrencileri gibi olma mecburiyetimiz var. Cahiliye döneminde kız çocukları diri diri toprağa gömülüyordu ve onlar cennete giderlerdi. Ama şimdi televizyon, erkeklerle kızları alıyor, dağa bir adaya götürüyor. Orada onların iffet ve ahlakı kalmıyor.

Ümmetin kızlarına diyorlar ki, 'Siz de erkeklerle beraber dağlarda, adalarda bunlar gibi olabilirsiniz.'

O kız çocuğu bir daha anne olabilir mi?
Onun evi olabilir mi?

Onu 30-40 yaşına kadar istismar edecekler, sonra evinin köşesinde ya ölümü bekleyecek ya da intihar edecek." şeklinde konuştu."

Şenocak, "Şimdi kızlarımızı aldılar, ekranlarda soydular, iffetlerinin ticaretini yapıyorlar. Onların bedenlerinin üzerinden reyting kazanıyorlar.

Ramazan ayında bile o yarışmaları yapan televizyon, benim ülkemde, Anadolu'da, evliya yurdunda en fazla reytingi kazanabiliyorsa o halde benim kardeşlerimi bu ümmettin kızlarını diri diri ekrana gömüyorlar. Onların hem dünyalarını hem ahiretlerini karartıyorlar.

Ey Sümeyyeler ve Fatımalar, Ebu Cehiller sizin iffetinizle oynuyor.

Ebu Lehebler ile Ebu Cehillerin öldürdükleri kadınlar cennete gidiyordu. Benim ülkemin Fatımalarının, Zeyneplerinin iffet ve hayalarıyla oynuyorlar. Ey ümmetin kadınları, onların oynadıkları cehenneme gidecek. Sahabe kadınlar gibi seferber olmanın vakti gelmemiş midir?"
diye konuştu.
Kaynak : Risale Ajans