Dr.Mehmet Rıza Derindağ
Hüsnü Ağabeye Mutlak Vekil Ne demek diye Sordum
Dr.Mehmet Rıza Derindağ
A- A A+
Hüsnü Bayram Ağabeye mutlak vekil ne demek dedim, bana

"Kardeşim Risale-i Nur makam dağıtmıyor. Risale-i Nur bize kazandırdığı pek mühim netice ve kazanca mukabil bizden tam ve halis bir sadakat ve sarsılmaz bir sebat istiyor" dedi..
 
Ağabey dedim çok serrişte ediliyor, musibet menfi, bir izahınız olsa,

"Üstadımız dedi üç makam sayıyor; talebelik, kardeşlik ve arkadaşlık.. bu üç makamda birinci olan Hulusi Bey ve Sabri Efendi. Bunları bize numune-i imtisal gösteriyor. Hulusi Ağabeyi ve Sabri Efendiyi anlayın. Çalısın onlar gibi olmaya gayret edin. Nurun hakiki varisleri Onlardır. Onlar ne yapmışlar, o Üstadımızın birinci talebesi nasıl olmuşlar ona bak kardeşim, Barla yı tekrar tekrar oku" diye tavsiye ettiler.
 
Ağabey dedim Emirdağ Lahikasında  Üstadımız sizi mutlak vekil diye tavsif ve tavzif ediyor, 
 

"O mektup yazılırken ben Eskisehirdeydim. Üstadımızın iltifatı. Her birerleriniz hem genç bir Said ve Nurun kahraman fedaileri ve Üstadımızın nesri envarı Kuraniyede vekillerisiniz. Dikkat etseniz daha dünyada iken Fahr-i Alemin sancağı altında olduğunuzu idrak edersiniz. O halde şu hizmetinizin kıymetini biliniz ve takdir ediniz. 
Şimdi bize lazım: tam sadakat, ve sarsılmaz sebat. Bizler  tesanüde  bütün kuvvetimizle çalışalım. Bırakın alem ne diyorsa desin. Üstadımız bizimle." dedi...
 
Hüsnü Ağabey  İslam'a ve Risale-i Nur a yapılan hücumatı hissediyor, beli iki büklüm oluyor, umumiyetle gece sabahlara kadar ibadet, Kuran, cevşen ile geçiyor.
 
Gündüz de Nur dersleri, tashihat  ve ziyaretçilerle alakadar oluyor. Dünyanın dört  tarafındaki vakıfların en cüzi derdini dert ediniyor. Sosyal medyayı bilmiyor, takip etmiyor. Biz de mümkün mertebe alemin derdi omuzlarına  binmiş  bir  ağabeye  bunları  okumuyor  anlatmıyoruz.

Hüsnü Ağabeyin yanında ki arkadaşların tamamına yakını  genç  vakıf  kardeşlerimiz. Mustafa Sungur Ağabeyimizin son deminde hizmetinde bulunmuş  iki kahraman genç  kardeşimiz  ve diğer  vakıf ağabeyler. Hiçbirisi sosyal medyayı kullanmıyor. Bu konuşulan hususları da bilmiyorlar. Bir ben kullanıyorum ben de bırakmalıyım herhalde...
 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın Tüm Yazıları >>