Burcu Ercivan
Yaklaşıyor Yaklaşmakta Olan
Burcu Ercivan
A- A A+
Esselamu Aleyküm muhterem ve çok özlediğim kardeşlerim..
 
Biliyorum biraz kızgınsınız Burcu ablanıza, yazmaya ara verdiğimden dolayı. Ama inanın bu benim elimde olan bir şey değil. Bazen kalbe gelen sözler dilde birlenmiyor işte.O zaman benimde kalemim santim oynamıyor. Sözün özü; yazmak şimdiye nasip diyelim..
 
Bildiğiniz  üzere 2020 ye hızlı bir giriş yaptık. Orman yangınları , deprem ,göçmen sorunu, salgın hastalıklar , çekirge istilaları ve bana göre en mühimi kabe-i şerifin tavaf ibadetine kapatılması..
 
Kıyamet alametlerinin küçüklerinden büyük olanlarına resmen geçmiş bulunmakdayız. Bütün bu olanları biz bir pencereden seyreder gibi seyrediyoruz. Çünkü hadisi şeriflerde bildirilmiş, hadis inkarcıları nerdesiniz!
 
Çin başkanı bizi durduracak hiç bir BÜYÜK güç yok diyordu , Allah onları KÜÇÜCÜK bir mikropla alt üst etti.  Ekonomileri durmuş vaziyette ve insanlar marketleri yağmalıyor yiyecek bir şeyler bulabilmek için. Demezler mi adama; eee senden büyük Allah var Başkan diye..
 
Suudiler Kabeyi virüs için kapattı ama ebabil kuşları "Kabe ibadetsiz kalmaz" dedi  tavaf yaptılar, videoyu görmüşsünüzdür. İnsan; subhanAllah! demeden duramıyor. Ve diğer müslüman ülkelere gelen çekirge istilaları çok ibretlik gerçekten. Bizim ülkemize geleceği söylendi ama aklı olmayan mübarek hayvancıklar rota değiştirip bize gelmediler. Demekki bu varlıklar birer vazifedar memurdurlar ve Rabbi rahim tarafindan emrolundukları yere sevk ediliyorlar..
 
Belki de Muhacire Ensar olduğumuzdan Rabbimiz merhamet etmiştir bizlere kimbilir..
 
Virüs ve mikroplar da böyle işte.Akılsız şuursuzlar lakin gireceği bedeni biliyorlar. Ülkemize de geldiğine göre vardır bir hayır diyorum. Ürünlere fahiş fiyatlar koyanlar virüsten daha tehlikeli onları da Allaha havale ediyorum! 
 
Şunu unutmayalım ki korona öldürmez , ecel öldürür. Sanki bundan önce ölümsüzmüşüzde virüsten sonra öleceğiz gibi davranıyoruz:) Beş vakit abdest alan Müslümanda virüs ne gezer be mübarek.  Temizliği imanın yarısı sayan bir dinin mensuplarıyız elhamdülillah.. Bizim başımıza Allah'ın yazdığından başka bir şey gelmez..
 
Bütün bu deliller ve uyarılar ışığında senelerin katolik papazının müslüman olduğu haberini okudum. Demek ki zahirde felaket gibi görünen olaylarin perde arkasında güzel neticeleri var. Anlayana..
 
Papaz mesajı almış , peki biz müslüman olanlara ne gibi bir mesajı var Allah'ın... 
 
"Bilim insanları açıklama da bulundu.
Açıklamada dünyanın manyetik kutbunda kayma olduğu ve güney ile kuzey kutuplarının yer değiştirebileceği bildirildi. Yani gelecekte güneş batıdan doğabilir.. "
 
Kuran bu haberi 1400 küsür yıl önce bildirdi hala delil arayanların kör gözüne göster Ya Rabbi..
 
Artık dünyanın sonu geliyor, sonunda sonundayız. Güneş batıdan doğmadan Allaha dönmekten başka yol yok bence.
İyilikleri çoğaltalım kötülüklerden vazgeçelim. Tesettürümüz yoksa tesettür edelim, namazsızsak bismillah deyip başlayalım.. 
Tevbe edelim
Tevbe edelim
Tevbe edelim..
 
Dışımızı temizlerken içimizi de temizleyelim.. Çünkü yaklaşıyor yaklaşmakta olan..
 
O değil de Abla bunca zaman nerelerdeydin diye merak eden olursa; evlendim:) bu yazıyı da kucağımda 3 aylık bebeğim ile yazmaya çalıyorum:) Artık bir kişi daha fazlayız vesselam..
 
Mehdinin ordusuna bir nefer, Kudüs 'e gidecek o kutlu orduya asker insAllah..  Müminin niyeti amelinden hayırlıdır vesselam..
 
Ellerinizden öper abiler ablalar.. Allah'ım daha bekarlar var bekarlar var bekarlar var hayırlı bir kısmet nasip et Ya Rabb :) 
 
Allaha emanetsiniz..

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın Tüm Yazıları >>