Burcu Ercivan
İlk Buluşma Önemli!
Burcu Ercivan
A- A A+
Bana neden yazılarını çok sık yazmıyorsun? Diye soran kardeşlerim için ek not olarak ; yasamadığım hiç bir şeyi buraya yazmıyorum. . O yuzden bir yazar yazmıyorsa ya gercekten yaşıyordur ya da sahiden ölüyordur..
 
Allah sizi inandırsın bir imtihan bitse başka bir imtihan başlıyor.. Uzun zamandan sonra kendime bir şans verdim ve Allah rızası için islami usullere uygun bir ademoğluyla görüşme gerçeklestirdim. Her şey yolunda gözüküyordu.  Yaş 28 olunca karşınıza her çıkanı kaderiniz zannedebiliyorsunuz:) bende öyle sandım. .

Konuşma başladı. Zahiren hiç bir problem gözükmüyordu. Benim tükürüğüm karşı tarafın yüzüne sıçramadı, kolum masadan düşmedi , feraceme basıp düşmedim. Gayet cool olduğumu düşünüyorum. Ama neden olmadı anlayamadım :) demekki bütün bunlar bir sebep.. yani taktığın şal,  özenerek seçtiğin ferace.. hiç biri karşı tarafa etki etmek için yeterli şeyler değil. Bu yazıyı da ilk buluşma gerçekleştirecek olan kardeşler için yazıyorum..
 
Kalpler gerçekten Allahın elinde. Bunu bilerek gitmenizi tavsiye ediyorum. Kendiniz olun. Kalbiniz Allaha karşı samimi olsun.. giyiminiz temiz olsun ama en güzel süsünüz hanımefendiliğiniz olsun.. sizi dinleyen üçüncü kişinin Allah cc. Olduğunu unutmayın. . Olmazsa sakın kafanıza takmayın. Tribe girmeye gerek yok:) Ya hayırlı olmadığı için ya da daha hayırlısı olacağı için olmamıştır bunu bilin.. Allahın bildiği şeyler var ve o kalpleri bilendir. Sen karşında ki insanı on numara görebilirsin ama Allah öyle görmüyordur belki.. Allah bizim iyiliğimizi bizden daha iyi bilir kardeşlerim. .
 
Inanin görüşmeden sonra içimden aynen şunu dedim; "Bu da mı gol değil Allahım!:)" tam bir burcu abla tepkisi dimi biliyorum saşırmadınız:) bende böyleyim işte ne yaparsınız.. Hayır yazar olmam hasebiyle yaşadığım her olay , tanıdığım her insan bir yazıma konu olabiliyor. Bunun için de dikkat etmenizi öneririm:)
 
Velhasılı kelam. . Bizim gibi davası olan insanların bu konular ile kaybedecek pek vakti yok açıkçası.  Allahın emri peygamberimin  (sav) sünneti baş tacımızdır. Ama olmuyorsa da zorlamamak gerekiyor.  Ilk görüşte beğenip evlenenlere de büyük saygı duyuyorum:) 
 
Bizde insanız ve bir kalbimiz var.. olmaması insanı etkiliyor ne yalan söyleyeyim. . 
 
Ama ben bu durumlar ile uğraşırken bir kardeşimizin örtüsünü çıkardığını duydum!.. dedim ki ah be burcu ..  evlilik cihat ama bir insanın imanını kurtarmak az bir şey mi.. kendimi suçlu hissettim inanın. . Bu öyle bir dava ki değil gemileri yakmak gerekirse liman yakmak gerekiyor.
 
Sonuç ;  kader , nasip , hayırlısı diye diye yolu yarıladık:) 
 
Etrafınızda yaşınızın geçtiğini söyleyip sizi bunalıma sokan insanlara itimat etmeyin. Sevmediğiniz biriyle evlenmeyin. Hem ruhların hem de bedensel argoritmanın uyması önemli.. Birbirinizi teheccüd kılarız,  sabah namazı için abdest sırası kavgası yaparız diye gaza getirmeyin. Aynı cemaaten olsun falanca vakıftan olsun diye bir kalıba girmeyin. Bir araya gelip dernek kurmayacaksınız. Evlenmek için evlenmeyin.. kalp atacak yani:)
 
Yalnız kişinin itikadının sağlam olmasına özen gösterin. Namazsızlığın çaresi bulunur ama inançsızlık ya da bozuk itikadın telafisi zor. Bozuk itikatli bir insan namaz kılan bir müşrik olabilir. Aman dikkat! 

"Evet insanın en fazla ihtiyacını tatmin eden, kalbine mukabil bir kalbin mevcud bulunmasıdır ki, her iki taraf sevgilerini, aşklarını, şevklerini mübadele etsinler ve lezaizde birbirine ortak, gam ve kederli şeylerde de yekdiğerine muavin ve yardımcı olsunlar."
İşarat-ül İ'caz - 145
 
Ne güzel demiş  şair; "herkes birini bulur ama birbirini bulmak çok az insana nasip olur. ."
 
O nasiplilerden olmanız duasıyla..

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın Tüm Yazıları >>