Burcu Ercivan
Biletsiz Girilir Abdestsiz Girilmez
Burcu Ercivan
A- A A+
 Allahu Ekber 
 Allahu Ekber
 Allahu Ekber!!!
 
Ezelden ebede kadar sonsuz Hamd , şükür ve minnet bütün yarattığı zerreler adedince alemlerin Rabbi olan Cenab-ı Allah'a olsun.. Gökdeki yıldızlar ,yerdeki kumlar adedince salat ve selam gönüllerin sultanı peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa sallallahu aleyhi vessellem efendimizin üzerine olsun..  
 
Ayasofya açıldı
Ayasofya açıldı
Ayasofya açıldı..
 
Ne kadar şükür etsek ne kadar secde etsek azdır yarenler.  Hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Sevincimi nasıl dile getirsem bilemiyorum. Hani 15 Temmuz Şehidi Halil Kantarcı abim demişti ya; şöyle güzel bir şeyler olsa da yürekten bir tekbir getirsek diye. Bende tekbir getirerek başlamak istedim. Çünkü olağanüstü bir şey oldu müslümanlar için..  "Bu kadar abartacak ne var ki? Bir sürü camii var zaten" diyenlerin mana dan bir haber oldukları taraftarıyım. Neyi anlamışlar ki bunu anlasınlar. Şaşırdık mı? Şaşırmadık. Kendi hallerine saldık.
 
Müzeykende Camiiydi Ayasofya. Müminlerin kalbinde hep aynıydı yeri. Fatih Sultan Mehmed Han hazretlerinin mukaddes emanetiydi. Ve artık biletsiz girilir abdestsiz girilmez diyoruz.. 
 
Ayasofyanin kelime anlamı "ilahi hikmet" demek. Ama bu yer yalnızca kelime olarak değil mana olarak da öyle. Atam Fatih Sultan Mehmed Han hazretlerinin kılıç hakkı olarak alıp kiliseden camiye çevirdiği ve vakfettiği bu mübarek  yer aynı zamanda müminlerin özgürlük , adalet sembolüdür. Bizim için Kudüs ne manaya geliyorsa Ayasofya da o manaya geliyordur. Ve bir dahaki hedef Kudüs'dür inşallah..
 
Ayasofyanin açılması demek ülkemiz üzerinde oynanan oyunların bozulması demek. Dış güçlere artık sen benim üzerimde bir tasarruf hakkına sahip değilsin istediğini bana dayatamazsın demek. İslam birliğini kuracağız ve bayraktar olacağız bayrak düştüğü yerden kalkar demek. Artık Müslümanlara zulmedemeyeceksin elindeki son zar da düştü demek. Fatihin ruhu yeniden dirildi bir asırlık uyku bitti şimdi UYANMA vakti demek.. Benim kelimelerim yetersiz yarenler her bir zerresi bin mana Ayasofya..
 
Üstadım Bediüzzaman Said Nursi hazretlerinin;
 
 “Ayasofya gibi gayet muazzam bir camie, Cuma gününde dahil olur. Ayasofya, Hristiyanlığın İslamiyet’e devir ve tesliminin bir abidesidir. Bunun için kilise iken cami olmuştur. Elbette tekrar camiye çevrilecek ve İslam’ın fecr-i sadıkını başlatacaktır.”
 
Müjdesinin bugün şahidi olma şerefine nail olduk hepimiz elhamdülillah..  Evet üstad, 24 temmuz Cuma gününe işaret etmiştir. Yıllar sonra İlk Cuma namazı bu tarihte kılınacak inşallah.. Bu durum bana cenabı mevlamızın bizden ümidini kesmediği manasını da veriyor.. Ayasofyanin zincirleri kırıldı şimdi sıra bizim Gönül zincirlerimizin kırılmasında.. Kendi manamızı bulma vaktidir. Coğrafya kaderdir der ibni Haldun. Hiç düşünmediniz mi neden buradayız? Bütün şifreler bu beldede saklı. Bütün işaretler burayı yani İstanbulu işaret ediyor.. Çünkü Kudüs'e gidecek ordu bu beldeden kalkacak. Güneş battığı yerden yeniden doğacak insallah.. 
 
Hadi düştüğün yerden doğrul Fatih'in torunu!
Ayasofya'dan yükselen sada İslamın sembolü
Güneş doğdu artık , karanlık olamaz aydınlık 
Yenildi olimpos dağının çocukları, geldi sana vaad edilen yakınlık!
 
Şimdi İslamın yükselme vaktidir. Dünyaya adalet nasıl olur gösterme vaktidir. Mazlumlar sevinsin , yetimler gülsün. Uyandı Fatihin torunları! ikinci fetih günüdür bugün..
 
Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçen herkesten Allah bin kere razı olsun. Bize düşen bu belde de yaşamanın, böyle bir tarihe sahip olmanın hakkını vermek ve evlatlarımıza gelecek nesillere şanlı geçmişimizi aşılamaktır. 
 
Bırakın sahte kahramanları! Çocuklarınız gerçek kahramanları okusun! Hz. Hamza radiallahu anha nasıl ve ne için şehit olmuş onu anlatın.. Gemileri karadan yürüten Fatihimizi, 250 kiloluk gülleyi tek başına sırtlayan seyit onbaşıyı anlatın bilsinler!
 
Avmlerde köpek gezdirir gibi çocuk gezdirmek , ne olursa olsun yeter ki sussun diye eline telefon tablet vermek, metaryalist bir düzen için de maddeci bir felsefe ile çocuk yetiştirmek bize yakışır mı soruyorum size. Çocuklarınıza sahip çıkın! Yoksa kötü niyetli birileri sahip çıkmak için hazırda bekliyor. Ben artık katlanamıyorum çocuklarla ilgili haberler okumaya
Çocuk istismarları ruhuma ne derece derin yaralar açıyor size anlatamıyorum. Kesinlikle
İDAM gelmeli!
İDAM gelmeli!
İDAM gelmeli!
 
Bunun önüne geçebilmek için tek çare budur. 
İdam gelse ilk ipi ben çekerim! O kadar kanım donuk çünki..
 
Sevinçle yazıyı açtım hüzünle sonlandırıyorum.. Burası dünya işte kursağında bırakır adamın.. Bütün canı ruhumla söylüyorum; bir çocuk haykırsa benim içim de yankılanıyor.. iyiki ahiret var diyorum!
 
Şimdi gözümün önün de bir manzara; 
 
Ayasofya açılmış, önünde bir zalim dar ağacın da sallanıyor! 
 Birisi karşısın da durmuş YAŞASIN ŞERİAT! diye haykırıyor.. 
 
Duacıyız vesselam.. 
 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın Tüm Yazıları >>