Burcu Ercivan
Ayn, Şın, Kaf
Burcu Ercivan
A- A A+
Ayn, Şın, Kaf..
 
Ah..
 
Bir ince ah kopu verdi yüreğimden. . Ey aşk! Nerelerdesin?  Kendini kimlere göstermektesin? Bir garibin göz yaşında mı gizlisin? Yoksa bir yetimin boynu bükük bakışında mı?  Göynüm hep seni arıyor neredesin sen..
 
Ben biliyorum ki sen instagramda paylaşılabilecek bir şey değilsin. Ya da bir fotoğraf karesine sığmazsın. Oturmazsın haram masalara ve kirli gönüllere misafir olmazsın..
 
Bir rüya da saklısın belki ya da ciğerden kopan bir dua'nın içinde gizlisin. İnci Mercan senin diğer adın, taa derinlerde , ulaşması zor bir yerdesin. .
 
Adın çıkmış buralarda senin , hep dillerdesin. Ama sen her gönüle tenezzül etmezsin.. Sen ki nice Sultanlara yoldaşlık etmiş , Cebrail as. geçemediği miracı geçmişsin.. Sen ki nemrutun yaktığı ateşi gül Gülistana çeviren,  Yunus balığının karnını bir tahtel bahir gemisi edensin. .
 
Sen aramakla bulunmayan ama ancak arayanların bulabildiği bir şeysin.. Sevr ve Hira senin evin ve sen yedi harfte gizlisin; "Ümmetim"..
Sen! Avuç içleri göğe yüzü ise yere bakan mahçup bir Peygamberin  (sav) asırlar sonra gelecek ümmetlerine duyduğu o özlemin ta kendisisin..
 
Bakma sen sütü bozuklara! Bakma sen o seni ağza sakız yapanlara. Sen hissedilen fakat görülmeyen bir şeysin. Sosyal medya değil senin yerin , bir futbol takımı değil adın, biliyorum sen de böyle düşünenlere üzülmektesin. .
 
Haram nazarları sevmezsin,  konuşulmaya hiç gelmezsin.Sen ki, Bazen yüzünü bir zikir ehline bazen meczup gezen bir garibe bazen secdeye kapanmış bir yüze gösterensin. Ateşe atlayan pervane seni görüp de yanmadı mı? O başlar saygı ile senin için huzura durmadı mı? Nice yollar nice zorluklar nice imtihanlar senin için aşılmadı mı?..
 
Kalem senin için yazdı kağıda , dil senin için kelama geldi,  yürekler senin için çarptı hızlıca..
Bir ezan ile bazen bir Sela ile bazen bir aşr-ı Şerif ile aşikar oldun sen. Hallac senin için asıldı dar ağacına , Said senin için sürgün yaşadı.. Nakşiler senin için zikretti,  kadiriler senin için kendinden geçti ve Menzil'e senin için varıldı defalarca..
 
Bir tövbenin için de buldu bulan seni , bir Kur'an sayfasının için de buldu , gece yarısı kılınan bir teheccüdün içindeydin sen
Ama çoğu bilemedi..
 
Bende bilmem. Bilmediğimi de bilmem..
Bildim sanan bilmez de bilmem diyen bildi seni..
 
Ey Aşk!
Ansızın ,
herkes uykudayken,
gün ağarmadan,
kimselere görünmeden gel!
Çal kapımızı. .
1400 yıllık bir hasretle,
gül kokulu bir rüzgar ile gel. .
 
Kaleme , geceye ve güneş'e yemin olsun!
Bir görsem mahşere dek unutmam seni..
 
Ayn, Şın , Kaf yani "Aşk. "
Secde de alnıma dokundu!
Şeyhim deyip sarılacaktım
Sırrı açık etme! dedi kalbime vurdu..
 
Sen! dedi Ahsen-i takvimsin, kalbindir menzilim..
Benim yerim gönüller de , kitaplarda arama bulamazsın!
Gir dedi Allah için atan bir kalbe! kal orda ,işte beni orada bulacaksın..
 
Aşk ile kalın..

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın Tüm Yazıları >>