A.Raif Öztürk
Şeytandan, “Kız Arkadaşı” Tuzakları
A.Raif Öztürk
A- A A+
Herhangi bir cihaz veya makine hakkında en isabetli görüş ve tavsiyeler, elbette o cihaz ve makinayı icat edene ve ürete aittir. Çünkü o cihazın ve makinanın nelerden etkileneceğini, nasıl kullanılırsa sağlıklı ve uzun ömürlü olacağını, en iyi icat eden ve üreten bilir… 
 
Bu nedenle de her önemli cihaz ve makinalarla beraber, mutlaka bir prospektüs veya kullanım kılavuzu adı altında bir kitapçık verilmektedir. 
 
İşte aynen bunun gibi, İNSAN da harika ve esrarengiz donanımlarla teçhiz edilmiş çok önemli bir cihazdır. Bazı parçaları dünyanın çeşitli elementlerinden sentez edildiği gibi, bazı parçaları ise Alem-i Ervahtan derlenmiş, taklidi mümkün olmayan bir makinadır. 
 
Bu esrarengiz cihaz ve makinanın Sanii olan Allah da cc., bu cihaz ve makinanın en randımanlı, kaliteli, sağlıklı ve yapılış maksadına en uygun kullanımına dair, bir prospektüs veya kitapçık değil, 610 sayfalık çok önemli bir kılavuz göndermiştir. 
 
İş yoğunlukları, derslerin çokluğu veya başka meşguliyetlerden dolayı bu kullanım kılavuzunu okuyup anlamaya fırsat bulamayanlar için de bir Başmuallim Hz. Muhammed SAV’İ ve çok sayıda muallimler, yani müceddidler ve Bediüzzamanlar görevlendirmiştir. 
 
Ta ki insanlar, şu kısacık dünya hayatlarında, en sağlıklı, en mutlu ve en huzurlu bir hayat yaşasınlar. Hatta Ahiret hayatlarına da en garantili bir şekilde hazırlansınlar…
 
Bu önemli girizgahtan sonra gelelim, yazı başlığı olan “Kız Arkadaşı” tuzağına: 
Ahir zaman insanı için hazırlanan Rehber (kullanım kılavuzu niteliğindeki) kitapta Yüce Rabbimiz, bakınız bu konuda ne buyuruyor: 
 
“Zinaya yaklaşmayın. Zira o, bir hayasızlıktır ve çok kötü bir yoldur.” (İsra S., 32. Ayet.)
Dikkat buyurunuz; “Zina yapmayın” yerine “zinaya yaklaşmayın” emri, çok anlamlıdır. Tefsirlerin bazılarında bu anlam şöyle açıklanıyor: 
 
-“Sadece zinadan değil, Zinaya meylettirecek davranış biçimlerinden bile uzak durun ve sakının! Çünkü o hafife alınan meyildeki gayrimeşru zevk bile, şeytanın da vesvese teşvikiyle, geri dönülemeyecek kadar etkili ve haz vericidir. Şayet bu meyilde, diğer şartlar da uygun olursa, dünyada 9 ay gayrimeşru ıstırap çektirecek veya kürtaj katili (!) olunacak, Ahirette ise Cehennemi netice verecek hataya düşersiniz” anlamındadır.
 
Bu İNSAN makinalarını yaratan yüce Allah cc, Başmuallim olan Hz. Muhammed’e SAV, "Sakın bir erkek, yanında mahremi olmadıkça, yabancı bir kadınla yalnız kalmasın" prensibini söylettirmiştir. [Buhari,  Nikah 111, Cezau's-Sayd 26, Cihad 140, 181; Müslim Hacc 424, (1341).] 
 
İnsanlık için gönderilen bu kılavuzdan SAV, bu konudaki diğer tavsiye çeşitleri de şöyledir: "Beraberinde kocası olmayan kadınların yanına girmeyin, zira şeytan, insanoğluna (damarlardaki) kan gibi nüfuz eder." 
"Bir erkek, beraberinde kocası olmayan kadının yanına, kendisiyle birlikte bir veya iki kişi olmaksızın girmesin. Üçüncüsü şeytan olur." 
 
Bir adam sorar: 
 
-"Kocasının (kardeşi, amcası, amcaoğlu gibi) yakınları da mı?”
 
Allah Rasulü: 
 
"Mahremi olmayan yakını, ölümdür. Yani, daha da tehlikelidir" buyurdu. Çünkü ondan kimse şüphelenmeyeceğinden, daha rahat hareket ettikleri için, şeytan daha serbest vesvese verir. 
 
Şimdi şu birkaç prensip ışığında, günümüzdeki anne ve babaların, “erkek arkadaş” veya “kız arkadaş” adı altındaki yaklaşımlara müsamaha nazarıyla baktıkları için, nasıl ciddi hatalar yaptıklarının, hatta acı ve gözyaşlarına sebep olacak cinayetlerin işlendiğinin ispatı olan haberlere göz atalım: 
 
Manisa'nın Yunusemre ilçesinde, Tennur Ö. (31), bir süre önce tartışarak ayrıldığı kız arkadaşı Rabia Bayram'ı (23) ve kız arkadaşının annesi Fatma Bayram'ı (48) öldürüp, başına dayadığı tabanca ile intihar etti.

https://www.ahaber.com.tr/galeri/yasam/manisada-korkunc-cinayet-kiz-arkadasi-ve-annesini-oldurup-intihar-etti
Bursa'da, kız arkadaşı Hava Ö. ile ilişkisi olduğundan şüphelendiği Sami Aydın'ı (39), kıskançlık nedeniyle öldürdüğü gerekçesiyle tutuklu yargılanan Ozan İrven'in (27) davası karara kaldı. https://www.posta.com.tr/kiskanclik-cinayetinin-sanigi-kiz-arkadasina-siddet-uygulamis-2075761 
 
Antalya’da kuaför Ramazan Acar’ın, evinde birlikte yakalandığı müşterisinin kocası tarafından öldürülmesine ilişkin davada kuaförün annesi ve babası da “müşteki” sıfatıyla ifade verdi. http://www.milliyet.com.tr/gundem/yasak-ask-cinayetinde-dikkat-ceken-detay-kiz-arkadasim-demis-2677695
 
Adana'da kız arkadaş meselesi yüzünden çıktığı belirtilen kavgada, 15 yaşındaki Taner Salman'ı bıçaklayarak öldüren şüpheli tutuklandı.

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/kiz-arkadas-cinayetinde-tutuklama-187841h.htm
Bayraklı'da, Y.Y. (18), bir süre önce ayrıldığı kız arkadaşının yeni erkek arkadaşı Doğuş Ömer Şafak'ı çıkan tartışmada bıçaklayarak öldürdü.

https://www.haberekspres.com.tr/izmir/bayrakli-da-kiz-arkadas-cinayeti-h127286.html
“Batılı tasfir, safi zihinleri idlaldir” yani “gayrimeşru olayları çokça zikretmek ve açıklamak, saf kalplileri de sapıklığa meylettirebilir” vecizesi sebebiyle, daha fazla örnek vermek istemiyorum.

Gerçi sizler, her gün ana haber bültenlerinde ya “kız arkadaşı” veya “erkek arkadaşı” cinayetlerine çokça şahit oluyorsunuz. 
 
İşin ve konunun en acı tarafı da neredeyse tüm TV DİZİLERİ, internet, yazılı medya, romanlar vs. hep bu rezaletleri TEŞVİK EDER mahiyette oluşudur. Bu nedenle de bu konudaki gayrimeşru davranışlar, kavgalar ve cinayetlerdeki artış, maalesef çığ gibi büyümektedir…
 
Aile büyüklerinin, Devlet ricalimizin ve özellikle de ilgili Bakanlıklarımızın, bu konuya titizlikle eğilmeleri ve bu rezaletleri teşvik edenlere, ciddi tedbir almaları dileklerimizle…
 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın Tüm Yazıları >>