A.Raif Öztürk
Kudüs için, en kolay ve en etkili Cihat
A.Raif Öztürk
A- A A+
İslam aleminin ilk kıblesi, neredeyse tüm peygamberlerin diyar merkezi, Hz. Muhammed’in SAV Miraç öncesi tüm Peygamberlere namaz kıldırdığı mübarek Mescid olan Kudüs, her Müslüman için çok mukaddestir. Ancak böylesine mukaddes olan topraklar, uzun yıllardan beri barbar ve zalim Yahudilerin işgali altındadır.
Hele hele son aylarda ve son günlerde, üstelik te şu mübarek Ramazan ayında, bu mukaddes bölgedeki zulümler, ayyuka şıkmış olup, tüm vicdanları kanatmaktadır.
Bir balina ve fok öldürüldüğünde ayağa kalkan Batı devletleri, sinsice İslam düşmanı oldukları için, bu zulümleri gördükçe üç maymunu oynuyorlar. (Görmüyorlar, duymuyorlar, konuşmuyorlar.) Hatta bu zulümler o kadar çok büyük haksızlıklara dayandığı için, bazı Yahudiler ve Hristiyanlar bile, bu zulümlerin durdurulması için, dünyaya haykırıyorlar.
Ancak ne yazıktır ki ABD ve Batı dünyasına medyun olan gafil İslam ülkeleri, maalesef ABD ve Batı dünyasından çok daha üzüntü verici, hatta kahredici bir tavır sergiliyorlar. Bırakın üç maymunları oynamayı, ABD ve Batı dünyasına medyuniyet ve teslimiyet içinde olduklarından, masum Kudüs Müslümanlarını desteklemek yerine, zalim İsrail’e destek oluyorlar. Yüce Rabbim ıslah eylesin, inşaallah…
Bu acı ve acıklı manzara karşısında şaşkın ve çaresizlikler içinde olan Mü’min ve Müslüman kardeşlerimiz de “Aaaahhh, keşke bizler de oradaki mazlum Müslüman kardeşlerimiz için bir şeyler yapabilsek”, “acaba ben ne yapabilirim?” ..diye, yanıp yakıldıklarını yakinen biliyoruz.
İşte bugünkü konumuz, bu sorunun en kolay ve en etkili bir cevabı niteliğindedir.
Evet, her birimiz, her zaman ve kolaylıkla, oradaki mazlum Müslüman kardeşlerimiz için ve o mübarek ve mukaddes belde için, zalim İsrail Yahudileri için öyle bir şey yapabiliriz ki, sadece ciddi bir kararlılıkla onların can damarını keserek, onları kahr-u perişan edebiliriz. Üstelik te bu formül ve davranış biçiminin kesin etkisi, daha önce yaşanmış olan tecrübelerle sabittir.
Yahudiler asırlar önce; Tevrat’ı kendi arzularına göre tahrip ettikten sonra, Yahudi olmayanlara karşı her türlü zulmü meşru, hatta ibadet saymaya başladılar. Bu nedenle ve bu haksızlıklara ve zulümlere karşı, Kur’an’da birçok ikaz ayetleri vardır.
Bunlardan sadece birisini arz ediyorum.
Maide Suresi, 82. Ayet: “Andolsun ki, insanlar arasından iman edenlere en çetin DÜŞMAN olarak, Yahudileri ve müşrikleri bulacaksın. … ..” Sürekli zulümlerinin sebebi de budur…
Bu nedenle de onlara karşı her zaman uyanık olmak ve sürekli mücadele etmek şarttır.
Yahudilere karşı, yukarıda arz ettiğim formülü çok iyi anlamak için, önce asr-ı saadette yaşanmış olan o çok ilginç ve ibretlik bir olayı hatırlamamız gerekiyor. Şöyle ki:
Hz. Muhammed’in SAV ordusu Hayber’de Yahudileri kuşatma altına almıştı. Fakat onlar “muhkem evler veya demir kubbe” denilen sağlam evlerine çekilmişlerdi. Evleri yüksek, kaleleri çok sağlam olduğu için ulaşılmasını bırakınız, seslerin bile ulaşması imkansızdı. Hz. Muhammed’in SAV ordusu bu kuşatmada uzun bir süre beklediler. Savunma hattı bir türlü yarılamıyordu. Çünkü onlara ok atılsa geri dönüyor, taş atılsa ulaşmıyordu. Duvarları bile aşınmıyordu. Böylece günlerce bekledikleri halde, zalim Yahudilere ulaşılamamış, fakat İslam ordusunun da erzakları tükenmek üzereydi. Bu uzun bekleyişten sonra Peygamber Efendimiz SAV komutanlarıyla istişare ederek yeni bir strateji geliştirdiler.
“Yahudilere ait hurma ağaçlarının tek tek kesileceği”, onlara iletilecekti. Hatta sembolik olarak birkaç ağaç kesilmişti. Çünkü, Yahudilerin en hassas can damarları Ekonomik kaynaklarıydı. Bu savaş taktiği, onların şah damarlarını kesmek gibiydi. Adeta onların geleceklerini köklerinden kazımaktı. Zira Yahudi için para, mal, servet, zenginlik her şey idi. Bu haberi duyduklarında Yahudiler kahrolmuştu. “Bundan sonra burada kalmanın hiçbir manası yok” diyorlardı ve pes etmek zorunda kalmışlardı.
Aralarından bir heyet çıkararak, İslam ordusuyla anlaşmak zorunda kaldılar. Taşıyabilecekleri eşyalarıyla, topluca o beldeleri terk ettiler…
Bizler de bugün aynı zihniyetteki Yahudiler için, aynı stratejiyi uygularsak, onları can damarlarında vurmuş, şah damarlarını kesmiş olacağız, inşaallah.
Yeryüzündeki 2 Milyar Müslüman ve özellikle de Türk milleti, eğer Yahudi mallarını tüketmeye boykot edersek, bu konudaki kararlılıklarımızı sabır ve sebatla sürdürebilirlersek, Yahudi milletinin şah damarı kesilmiş olacaktır, inşaAllah...
“Karanlığa kızmak yerine, mumlar yakmak” kabilinden, zalim Yahudilere kızmak yerine; tüm Yahudi mallarını tüketmeye boykot etmek, o beldelere gidip savaşma imkanı olmayan Mü’min ve Müslümanlar, hatta tüm vicdan sahipleri için, Kudüs’e en etkili destek bu olacaktır. İnşaAllah…

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın Tüm Yazıları >>