Osmanlı Saat
Tesbihane
Mehmet Fırıncı Ağabey 37 Yıllık Bir Ateistin Mektubunu Okudu
A- A A+

Mehmet Fırıncı Ağabey 37 Yıllık Bir Ateistin Mektubunu Okudu

37 yılını ateizme harcamış ve sonradan Müslüman olan kardeşimizin bize gönderdiği mektup bizleri hem sevindirmiş hem üzmüştü.

Sözler Köşkü'nde ve medyada ilk günkü tazeliği korurcasına bahsediliyor Elhamdulillah…

Mektuptan iki gün sonra duyduk ki Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin yaşayan talebelerinden Mehmet Fırıncı Ağabeyimiz Manisaya ziyarete gelmiş.
Biz de Sözler Köşkü İlim Ve Kültür Derneğinden Fatih Yağcı,Mert Erdoğan, Sadık Kerem Leblebici, Serkan Aktaş ve Yunus Ölçer ziyaretine gittik.
Ömrünü Risale-i Nur’lara adamış Ali Katıöz abimiz de oradaydı. Güzel bir Pazar kahvaltısından sonra Şirince’de 21 Aralıkta yaptığımız hizmetlerden bahsettik, dua ve tebriklerini dile getirdi.

Sözler Köşkü İlim ve Kültür Derneği'mizin faaliyetleri anlattığımızda çok mutlu oldu ve bizlerle iftihar ettiler.
Fırıncı Mehmet ağabeyimiz ve Ali Katıöz ağabeyimiz beraber bizlere çok güzel dersler yaptılar, hizmet düsturlarından ve diğer kıymetli nur talebesi ağabeylerimizden bahsedildi.

Çaylarımızı yudumlarken bize gelen mektubu açıp okuduk. Fırıncı ağabeyimiz o kadar mutlu oldu ki anlatamam. Ali Katıöz ağabeyimiz göz yaşlarını tutamadı. 

Hemen ağabeylerimiz fotokopisini istediler. Bizde fotokopilerini verdik ve Fırıncı ağabeyimiz çok güzel bir söz söyledi

‘’ Zübeyir Gündüzlap Ağabey böyle hatıraları lahika yapardı, ben de gittiğim her yerde bunu okucam, paylaşıcam’’ dedi.
Ve o Müslüman olan Hollandalı kardeşimize dua ettik ve vedalaşıp ayrıldık…

Mektupu Okumak İçin Tıklayınız

Fotoğraflar İçin Tıklayınız

Video İçin Tıklayınız

 
Tarih : 13.01.2013 Kaynak : Risale Ajans
YORUM YAZIN Küfür, hakaret veya rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır.
KALAN:
Toplam 7 yorum
Nuriya :
Bediüzzaman said nursi, hz. mehdi (as)'ın birinci görevinin "maddiyyun ve tabiiyyun taunu"nu yani darwinizm, materyalizm ve ateizmi fikren tam anlamıyla ortadan kaldırmak olduğunu bildirmiştir. hz. mehdi (as)'nin, bediüzzaman hazretleri’nin belirttiği şekilde “herşeyden evvel” bu görevi yerine getirecek olması, deccaliyetin en önemli fitnesinin darwinizm olduğunu açıkça ortaya koymaktadır.
Nuriya :
bediüzzaman said nursi hazretleri hicri 13. asrın büyük müceddididir. risale-i nur gibi önemli bir külliyatı bu dönemde yazmıştır. üstad yaşadığı yüzyılı anlatırken çoğu zaman hicri 1300’ler yerine kısaltma yaparak 300 demiştir. bediüzzaman’ın bu ifadesi risale-i nur’un pek çok yerinde dile getirilmiştir. üstad’ın bu ifadelerinden biri şöyledir. ey yüzden tâ üç yüz seneden sonraki yüksek asrın arkasında gizlenmiş,
Taner :
"seninle vesilenle bir kişi iman etse, üzerine güneşin doğup battığı herşeyden daha hayırlıdır."mealinde bir hadis var. bu hayır için bir değil, binler ömür verilse, yinede az gelir. heleki! o insanı, yanmakta olan bir ahşap evden kurtarmışcasına bir şevkat ve merhamet lezzeti...kardeşim dadında yenmez derler bizim oralarda.
Emin Sadık :
Üstadımız ahirzamanda gelecek o mübaretk şahsın en birinci vazifesinin "fen ve felsefenin tasallutuyla ve maddiyun ve tabiiyyun tâunu, beşer içine intişar etmesiyle, her şeyden evvel felsefeyi ve maddiyun fikrini tam susturacak bir tarzda imanı kurtarmak” olduğunu bildirmiştir. bugün islamın dünyada hızla yayılıyor olması mehdi asrında olduğumuzu gösteriyor.
Bade :
MaşaAllah insanalar sonunda doğru olanın güzellikler le iç içe olan islamı seçecekler inşaAllah.
1 2