FETÖ Denen İçimizdeki Hainler
A- A A+

FETÖ Denen İçimizdeki Hainler

Bediüzzaman Said Nursi hazretlerinin saffı evvel talebesi Hacı Hulusi Yahyagil ağabeyin vefatının 31. yıldönümünde Elazığda Mevlid programın konuşan Hüsnü Bayramoğlu ağabey, Nur talebelerinin FETÖ ile hiç bir ilgisinin olmadığını bir kez daha vurguladı.İşte Hüsnü ağabeyin o sözleri;

“Üstadımızın mesleğinde, bizde hiçbir maddi menfaat yoktur. Makam mevki için çalışmak, para peşinde koşmak yok bizde.

Gayemiz sırf Allah rızası için ehl-i imanın imanına hizmet etmektir, ahireti kazanmaktır. Dinleyenlere Risale-i Nur okumalarını tavsiye ediyorum.

Bu eserler dünyanın her tarafına yayılan en matbu eserlerdir. Ama FETÖ denen içimizdeki hainlerle hiçbir bağlantısı yoktur. Onlar İslamı kendi işlerine alet edip çarpıtan kimselerdir. Biz Nur talebelerinin katiyyen olarak onlarla hiçbir bağımız yoktur.

Onlar İslami hizmetleri yaparken şaşırmışlardır. Onların imanı zayıftır. Bunlar Resulullah’a karşı çıkan bir gruptur. Kur'an’a karşı çıkan gruplardır. Risale-i Nur talebesi sadece Kuran için çalışır başka amacı olamaz. Onlar ise sadece mevki makam peşinde olan insanlar.

Bizim bu insanlarla alakamız yok. Hükümet de herkes de bunu biliyor. Bizim hizmetimiz iman hizmetidir, Kur'an hizmetidir. Milyonlarca talebe vardır Bizim hizmetimiz Allah rızası içindir”

Kaynak : Risale Ajans