Çantacı Necmi SHOW TV'de
A- A A+

Çantacı Necmi SHOW TV'de

Necmettin İlgen, diğer adıyla Çantacı Necmi Ağabey, Show Tv'de yayınlanan "Herşey Dahil" programına katıldı. Programın sunucuları Alişan ve Çağla Şikel, Çantacı Necmi Ağabey'e bir çok insanın kafasında soru işareti olan Ahiret hayatı ve Kader gibi konularda sorular yöneltti. Verdiği cevaplarla sık sık seyircilerden alkış alan Çantacı Necmi Ağabey, yanında duran Risale-i Nur eserlerini göstererek 50 yıldır Bediüzzaman'ın eserlerinden faydalandığını belirtti. 

Cenab-ı Hakk'ın kuru bir odundan bizlere rahmet hazinesinden meyveler verdiğini belirten Necmi Ağabey bu örnekleri insanların düşünmesi gerektiğini belirterek şunları söyledi;

"Bende bu kitapları bilmiyordum, İzmir'den İstanbul'a maça gidiyordum gidiyordum yanlışlıkla Fenerlilerin arasına, Galatasaray'lı olduğum için dayak yiyordum. Baktımki çıkar yol değil bu kitapları okumaya başladım (Risale-i Nurları göstererek)ondan sonra uyandım. İşte o zaman "Her bir ağaç Bismillah der, rahmet hazinesinden elleri doldurup bize tablacılık ediyor" bunu okuyunca derhal ağaca bakışım değişti."

Çağla Şikel'in "Hocam Rabbim odundan meyve yaratıyor diye bişey var" sorusu üzerine;

"Her bir ağaç Bismillah der rahmet hazinesinden ellerini doldurup bizlere tablacılık ediyor, demekki bu ağaç Rahmet hazinesinden getiriyor diyor Bediüzzaman Hazretleri 1. Söz'de bunları ifade ediyor" dedi. Risale-i Nur'dan çeşitli örnekler veren Necmi Ağabey cevaplarıyla izleyicilerden alkış aldı.
 
Kaynak : Risale Ajans