Osmanlı Saat
Tesbihane
Ahmet Hakan: Sen Yobazın Dik Alasısın!
A- A A+

Ahmet Hakan: Sen Yobazın Dik Alasısın!

Solcu gazeteler, Recep Tayyip Erdoğan'ın Siyer dersini tavsiye etmesini ve bazı bakanların Said Nursi'yi sevdiklerini söylemelerini "yobazlık - gericilik" olarak adlandırmıştı ve bunun üzerine Ahmet Hakan köşesinde, bu gazetelere tokat gibi bir cevap yazmıştı. Bu yazının üzerine solcu gazetelerden de Ahmet Hakan'a cevap gelmişti ama Hakan'dan cevap gecikmedi ve,"Gerici, denilince aklına takke, tespih... Yobaz denilince aklına cüppe, sarık mı geliyor? O zaman şu söyleyeceklerime bir kulak ver" diyerek, kendilerine adeta ders verdi.

-Bir dini, bir inanış biçimini aşağılamak için “gerici”, “yobaz” gibi sıfatlar kullanıyorsan sen gericinin de, yobazın da dik alasısın.
 
-Bir inancın, bir düşüncenin, bir ideolojinin “ileride” ya da “geride” olduğunu belirleme tekelinin kendi elinde olduğunu düşünecek kadar küstahsan sana rahatlıkla yobaz diyebiliriz.
 
-Dini tema kullanan bir siyasetçiye “yobaz” ya da “gerici” dersen... Dini tema kullanan herkese nasıl baktığını açık etmiş olursun... Bu da senin en azından pek de akıllı olmadığını gösterir.
 
-Dini tema kullanan siyasetçiye “Dini istismar ediyor” demek varken, “Tercihlere saygı duymuyor” demek varken, “Laik bir ülkenin siyasetçisi gibi davranmıyor” demek varken... “Yobaz” ya da “gerici” diyorsan yaptığına din düşmanlığı denir.
 
-Herhangi bir dini tema gördüğünde “yobaz” ya da “gerici” sıfatlarını yapıştırmakta tereddüt etmeyenler, istedikleri kadar kravat taksınlar: Yobazlıktan ya da gericilikten kurtulamazlar.
 
-“Yobaz” ya da “gerici” sıfatları, eleştiri kapsamına girmez, aşağılama kapsamına girer... Eleştirmek yerine aşağılamayı tercih eden şahıs da yobaz ya da gerici kapsamına girer.
 
-Kaba softalık ya da ham yobazlık her türden ideolojinin, inanışın, düşüncenin, yaklaşımın içinde bulunabilir. 
Tarih : 29.09.2013 Kaynak : Risale Ajans
YORUM YAZIN Küfür, hakaret veya rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır.
KALAN:
Toplam 6 yorum
D.fatma :
Neyse ki zafer islamın olacak :)
Abdülaziz Erenler :
Komünistler,solcular,chp'nin laik ve solcu kesimi müslüman olmadığını gösteriyor.acaba öldüğünde ne gibi bir işlem yapmayı düşünüyorlar.bence cesetlerini camiye getirmeleri ideolojisine ihanet etmektir,abestir.bir hayvanı camiye getirip cenaze namazı kıldırmaya benzer.eğer onlardan biri camiye getirilirse cemaatın cenaze namazına katılması caiz değildir.çünkü o gruplr müslüman d
Hakan Yaman :
Bu adam çok mu dönek yoksa bana mı öyle geldiii!!!
Süheyla :
Allah razı olsun iyi ders vermiş baya kapsamlı bir cevap olmuş üstelik :)
Gülseren :
Gözleri var görmezler kulakları var duymazlar ... evet ahmet hakan tokat gibi cevap vermiş kalemine sağlık , fakat bunlar meydan hep kendilerine kalsın istedikleri gibi yazsın çizsinler istiyorlar ..geçti o devir hale o iki üç kelime öğrenmişler inanan insanları onla yargılamaya kalkıyolar bana göre bunlar aptallaşmış ahmaklar ..
1 2