Sapık İlişkiler...
A- A A+

Sapık İlişkiler...

Cenab-ı Hak, insanın doğumundan ölümüne kadar bütün safhalarda, nasıl yaşayacağını, neleri yapacağını neleri yapmayacağını insanlara bildirmiş.

Bunlara uyan dünya ve ahırette rahat eder. Etmeyen, dünyasını da ahıretini de zindan eder.
 
Hayatın bir gerçeği olan cinsi beraberliğin de nasıl olması lazım geldiğini bildirmiş. Bunun meşru yolunu göstermiş. Meşru olmayan yolları ve zararlarını bildirmiş. Meşru olmayan yola, cinsi sapıklığa kayan kendine de toplumu da zarar verir.
 
Aile hayatını yok eden, sapık bir ilişki olan livatayı (Homoseksüellik), günümüzde kendini bilmez inançsız küçük bir azınlık bunu meşrulaştırmaya çılışıyor.
 
Avrupa'da bilhassa İngiltere'de çok yaygın olan bu cinsi sapıklıklığa, birçok Batı ülkesi resmen müsaade edildi. Geçenlerde, ABD yüksek mahkemesini de, aldığı bir kararla homoseksüelliği suç olmaktan çıkardı. Halklarda ve devletlerde böyle değişiklikler olurken,
 
Kilise de bu cinsi sapıklık kervanına katıldı. Amerikan Anglikan Kilisesi tarihinde ilk kez homoseksüel olduğunu açıklayan bir papazı New Hampshire Piskoposluğu'na atadı. 2.1 milyon üyeli Amerikan Episkopal Kilisesi, son yıllarda homoseksüellere karşı giderek daha hoşgörülü bir yaklaşım sergiliyor.
 
Anglikan Hıristiyanlığı Büyük Britanya'nın resmi dinidir. İngiliz göçmenlerin yerleştiği ABD, Kanada, Avustralya ve diğer ülkelerde bu Protestan mezhebi Episkopal Kilisesi adını taşıyor.
 
Yeri gelmişken bu iğreç işe dinimizin bakışını da bildireyim:
 
Lut aleyhisselamın kavminden önce hiçbir kavmin işlemediği bu çirkin ve iğrenç fiil hakkında Kur'an-ı kerimin Enbiya suresi 74. ayetinde mealen; “Habis iştir.” buyurulmuştur.
 
Peygamber Efendimiz de,
“Lut kavminin işini (livata) yapan mel'undur.”
“Benden sonra ümmetim hakkında en çok korktuğum şey, Lut kavminin yaptığını yapmalarıdır.”
“Erkek erkek ile livata yaparken arş titrer, sallanır.''
 
Melekler de bu iğrenç işe muttali olup,
«Ya Rabbi emretsen de yeryüzü o ikisini cezalandırsa, gökyüzü onların üzerine taş yağdırsa.» derler.
 
Allahü teala; «Ben halimim, acele etmem. Benden bir şey kaçmaz.» buyurur.” buyurarak livatanın kötü ve iğrenç iş olduğunu bildirmiştir.
 
Büyük İslam alimlerinden İmam Mücahid; “Luti olan (livata yapan) kimse, tövbe edip, bu pis fiilden vazgeçmedikçe, gökte ve yerde olan bütün sularla yıkansa, yine temizliği noksan olur.” buyurdu.
 
Malik bin Dinar hazretleri de; “Geçmiş ümmetlerden hiç birinde erkeğin erkeğe yaklaştığı işitilmedi. Ancak bu çirkin fiil, Lut kavmi arasında zuhur etti. Onlara şeytan gelip bu fiili öğretti. İnsan tabiatına aykırı olan bu çirkin fiili yaptıkları için Allahü tealanın gazabına uğradılar” buyurarak livatanın kötülüğünü bildirmiştir.
 
Allahü teala insan neslinin çoğalması için erkeklere değil kadınlara yaklaşmak gerektiğini, nikahla olan evlilikten nesebi sahih kız ve erkek evlatların olacağını bildirmiş ve şehveti de bunun için vermiştir.
 
Fakat şehvetin veriliş gayesinden ve hikmetinden gafil olan insanlar cehalet ve azgınlıkları sebebiyle livata denen çirkin işe yönelmişlerdir. Her dinde haram ve büyük günah olduğu bildirilen ve insan tabiatına ters olan livata bugün sür'atle yayılan korkunç Aids hastalığına sebep olmaktadır. Livata eden insanda it uru ve aids hastalığı ortaya çıkmaktadır.
 
1985 yılında virüsü teşhis edilen bu hastalığın domuz eti yiyenlerde de görüldüğü tesbit edilmiştir. Ekseriyetle pop şarkıcısı, balet, modacı, dansçı, sinema artisti gibi sanat dünyasından ve entellektüel kesimden kimselerin yakalandığı tedavisi ve ilacı henüz bulunamamış olan aids hastalığından pekçok kimse hayatını kaybetmiştir.
 
Dünyanın en meşhur grafiti artisti Keith Haring, Arjantinli dansçı Jorge Donn, Oscar ödülü sahibi film yönetmeni Tony Richardson, savaş sonrası yıllarının en tanınmış Fransız filozofu Michel Foucault, Episkopal Kilisesinin homoseksüel olduğunu açıklamaya cesaret eden papazı Robert Williams, ünlü sinema artisti Rock Hudson, Amerikalı modacı Patrick Kelly, Tatar asıllı ünlü balet Nurayev, Aids hastalığından hayatını kaybeden dünyaca meşhur kimselerden bazılarıdır. Son yıllarda bizde de bu hastalık hızla yayılmaktadır.
 
çünkü, birçok şehrimiz, lanete uğramış Pompei şehrinden neredeyse farkı kalmadı. Aile hayatını yok eden her türlü sapık ilişki meşru hale getirildi.
Kaynak : Risale Ajans